⛵🏝️INFORMAZIONI

⛵🏝️INFORMAZIONI

Fundit më 3 shkurt, 2020

Lefkada VIDEO PLAZHET Lefkada LIBRI FERRY Rentals AKOMODIMI në Lefkada


Çdo gjë në ishullin e Lefkada (Lefkas në Lefkada) Greqi

Ajo është e vendosur në mes të Korfuzit dhe Ithaka Lefkada Ajo është e lidhur me mitin e Uliksit: (Ithaca është disa milje), miti i Sappho të fundit Onassis dhe Maria Callas: Ata kishin shtëpi SKORPIO, ishull tyre private vetëm 1000 metra nga Lefkada.

Në ishull ka autobus publik, por ajo është shumë më mirë për ta kthyer në lëvizje, makinë apo për të kufizuar çiklizmit. Kjo është e gjitha për qira dhe me çmime shumë atraktive për ata mësuar me çmimet si në Itali.

vizitë

Le plazhet, kisha dhe manastire, Agora (kjo është mënyra e tregut) kryeqyteti i Lefkada, fshatrat e Agios Nikita, punë.

atje’ edhe një të konsiderueshme natës sidomos në Lefkada dhe Nidri të cilat do të ndikojnë më i riu; për familjet nuk është një zgjedhje të gjerë të tërheqjet si Muzetë, lojrash për fëmijë dhe më shumë.

Megjithatë, ishulli është relativisht i njohur pak nga turizmi masiv dhe mund të ofrojë një përvojë të papritur dhe unike.

vizitë:

Plazhet Ag. Iannis, Katisma, Porto Katziki; një e fundit pak e vështirë për të arritur nga toka është më e rehatshme për të shkuar me anije nga Nydri (Nidri) me a ekskursion që do të bëjë që ju vizitoni vende si Akrepi dhe e famshmePlazhet Lefkas Ithaca Ulysses. Për të parë 360 ° vizitoni plazhet në detaje plazhet

Muzeu Folkoristic. Një koleksion veshje tradicionale, mjetet për endje dhe pëlhura. Ajo u rinovua në 2010 dhe ajo është e vendosur tani ngjitur me sheshin e qytetit të Lefkada, Mos e humbisni.

• Il monastero di Fanaromeni. Drejtuar nga murgjit këtu ju mund të admirojnë ikonat e bukur brenda. Nuk është një muze brenda, një dyqan për suvenire dhe një mini-kopsht zoologjik me kafshë jashtë.

rrënojat e qytetit antik të Lefkada ajo është e 2 km nga qyteti kryesor në bregdetin juglindor. Nga perimetri ne mendojmë se Lefkada lashtë ishte një nga më të madhe në Greqi. Nëse jeni të interesuar në arkeologji një vizitë në afërsi Nikopoli afër Preveza.

muzg• Muzg. Që nga fillimi i agora e Lefkada bregdet. Për të parë ndoshta i ulur në një bar duke pirë kafe ose uzo. Ngjyrat vijnë të gjallë dhe për të krijuar një peizazh unik në mes të qiellit, ujë, anije dhe ndërtime të arkitekturës karakteristike.

spote të tjera për të parë muzg është Agios Iannis, Plazhi i mullinj dhe pothuajse kudo në bregun perëndimor.

Përdorimi MadeInLefkas për të planifikuar udhëtimin tuaj. Krijuar dhe mirëmbahet nga një italian. Këtu ju do të gjeni informacion në vazhdimësi të rinovuar që do të pasurojë përvojën tuaj.

Lefkada Ajo është e rrethuar nga ishuj të vogla të Meganissi, Akrepi. Scorpidi, Arcudi. nga këto Meganissi Ajo është e banuar dhe i arritshëm nëpërmjet shërbimit traget.

Çfarë duhet të bëni

udhëtime • Boat. A Nidri Nuk janë operatorët e anije për udhëtime ditore. kontrolloni rreth 10 dhe të kthehet në 18. Ata do të vizitojnë më qoshet të bukur të ishujve përreth: Akrepi (Ishulli i manjatit greke Onassis), Itaca (Ishulli i Uliksit), Kefalonia, etj. Jo rrallë bashkohen me anijet e tyre delfinët gjallë Dart nga uji. Anije ndryshojnë në comforts cilësisë dhe itinerarin; ajo është ideale për të bërë një inspektim një natë më parë, kur ata janë moored për të parë ata dhe pyesni për detaje. Mbani në mend se nganjëherë mund të fshihet në kushtet e detit ose Alpinistët pamjaftueshme numër. çmimet ndryshojnë.

Disa lidhje për ekskursione nga Nidri:

www.nidristar.gr Shumë të mëdha dhe të rehatshme me staf shumë miqësor.

Tour Nidri
Tour Nidri

odysseia

Made Në Lefkas raccomanda anija Odyssey një varkë në kërkim të veçantë, me një kapiten miqësore, Barbecue dhe Ouzo përfshira. Nëse jeni të udhëtojnë me fëmijët do të jetë i paharrueshëm.

Udhëtime të tjera varkë atje nga Lefkas Town (kryeqyteti) në Veri dhe në Jug Vassiliki.

Aktivitete të tjera të Lefkada sidomos për ato të rinj janë Sportet e ujit me strukturat e përqendruara Nidri e Vassiliki. ata veprojnë Kite Surfing LefkadaEdhe mësuesit dhe shkollat Kite Surf për të mësuar . Nëse ju vizitoni faqen e kiters Kite Surf

Në Lefkada ju mund të bëni hipur mbi kalë : me rrugë të ndryshme ose në male ose në plazh. Gjithashtu i përshtatshëm për fillestar.
Gjithashtu vlen të përmendet janë waterfalls Nidri, ideal për të provoni një freskim të vogël në ditët e nxehta, Duhet të theksohet se në kohë, sidomos në verë, Ato mund të jenë të thata.

Boat qira (Licenca nuk kërkohet).

barca
Anije me qira

Ka një numër i operatorëve të cilët me qira anije, për të cilat nuk ka licencë varkë nuk është e nevojshme. Lehtë për të manovruar me ose pa drejtues: mënyra ideale për të udhëtuar nga deti dhe vizituar vende të vështira për t'u arritur nga toka. Çmimet prej rreth 35 përafërsisht EUR 70 në ditë në varësi të sezonit dhe modelin varkë. Në sezonin e lartë është e këshillueshme për të librit paraprakisht. Përdorni Made in Lefkas për tuaja rezervimin për anije motorike

Përvoja e rekomanduar për të provoni të paktën një ditë.

 

Carry:

aparat fotografik, rroba banje dhe zhytje maskë, masa paraprake kundër mushkonjave. beres kafeje qoftë se ju shkoni me formulën, sepse Vetë Catering’ vështirë të gjeni të përfshira në studiot apo apartamente

Lefkas është e pajisur me supermarkete dhe çdo gjë mund të gjenden në faqen, kështu që nëse ju harroni diçka nuk ka probleme! Është e rekomanduar supermarketi Lidl vetëm jashtë Lefkada Town southbound.

Lefkas Fëmijët

Për të vizituar Kid-së në qytet qendër tregtare Lefkas, Kjo është një zonë e idealit lojës private për fëmijët e vegjël të mbuluar. Gjatë verës rekomanduar Sea Gull Ligia, ajo është një bar me pamje fantastike e detit.

Gjithashtu vizitoni parkun publik të qytetit’ Lefkas cila është e pajisur me pajisje për fëmijë. Dhe në verë në rrugën kryesore në Nidri ju do të gjeni një park mini-dëfrim me rides.

ideal plazh për fëmijët ajo mund të jetë Ghira o Castro në qoftë se ka në ishullin e Veriut, Shumica e plazheve kanë ujë të cekët me praninë e taverna dhe bare. Rekomandohet nëse jo shumë të nxehtë një shëtitje në Venetian Castle, një vizitë në “mini-kopsht zoologjik” manastiri i Fanaromeni. Nga fëmijët që të përpiqen për risogalo (një lloj puding me oriz), kos dhe handcrafted krem ​​të përgatitur.

adoleshentët

Për adoleshentët t'i çuar në një qendra ujoreNidri për shembull kostoja nuk është i lirë, por do të jenë mirënjohës. beach Një Katisma ka paragliding.

Lefkada VIDEO Lefkada HIRE CAR motor BOAT

Car Jeep
Car Jeep
skuter motor
skuter motor

APARTMENTS VILLAS STUDIOS A Lefkada

Plazhet dhe Resorts në Lefkada (Lefkas o LEUCADE)


Më të mira Plazhet Lefkada
– PORTO Katsiki
– Agios Ioannis
– Kathisma

Vizito faqen Plazhet Lefkada

Më shumë Plazhet e”Lefkada (Lefkas Leucade)
– Nidri
– ATHANI
– Vasiliki
– Nikiana
– Agios Nikitas
– LIGIA
– Sivota
– EGREMNOI

fshatrat e tjera
– Lefkada kryeqyteti, ka dyqane, natës, Muzetë
– Athani Një fshat i vogël në bregun perëndimor
– Vassiliki e Jugut Island, i njohur nga windsurfers për shkak të cilësisë së erës.
– Sivota Një port i bukur në bregun lindor
– KARIA (O KARYA) Një fshat i vogël në brendësi banuar gjatë gjithë vitit. I njohur për qëndisje.
– Vafkeri
– Poros dhe Micro GALOS me detin e saj të ngjyrave të bukura.
– TSOUKALADES

Për ata që kanë lexuar të gjithë Lefkada dhe duan të dinë më shumë për Greqinë dhe jetën në Greqi, të rekomandojë këtë lexim Wikitravel

Lefkada Boats

Nëse keni ndonjë sugjerime se si për të përmirësuar këtë udhëzues, ose ju dëshironi të dini diçka që ju nuk e gjeni në faqet e internetit që ju besoni në interes të përgjithshëm ju lutem na tregoni me një koment.