qift surfing & windsurf

qift surfing & windsurf

Rifreskimi i fundit më 12 janar, 2020

parashikimet e erës për dhoma, hotele, kampe etj. shikoni këtu Kite Surf Beach

KITE SURF A Lefkas (LEUCADE, Lefkada) Lefkada është ideale për ata që praktikojnë Windsurf dhe më lart Kite Surf. Era fryn pothuajse gjithmonë me një fuqi të mes 15 deri në 2 dhe nyje të shumta. Plazhi ku dilni qift Ajo quhet “beach Milos” që do të thotë “mullinj Beach“. Këtu mund të bëhet shfletoj në mes të një det bruz me një plazh të bardhë me mullinjtë e erës vjetra.

Për një ndryshim të skenës Agios Nicholas (Aghios Nicolas). Vetëm jashtë ishullit Lefkada. Këtu uji është “i sheshtë” dhe ajo ofron përvoja të veçanta. Ka dushe në plazh dhe gjithashtu një pyll të bukur me pisha. Dëshirojnë jashtë ishullit ju mund të bëni qift edhe pranë Preveza Kanali.

Për të kujtuar plazhet për surfing qift ata janë:

1) Agios Iannis (Aghios Yannis), për shumë e vetmja.

2) San Nicola (Agios Nicholas) me një plazh të gjerë vetëm jashtë ishullit Lefkada

3) kanali pranë Preveza

Plazhet më të rëndësishme për Windsurf:

1) Vassiliki, në jug të ishullit patjetër të jetë më popullore për windsurfers

2) Agios Iannis (Ayios Yiannis) Në veri të ishullit sapo hyri në Lefkada. Për të parë plazhet në 360 °

Për familjet dhe të dashurat e surfers qift dhe surfers ka disa në zonë Studios, qytet, Qyteti con pishinë, hotel, Pensionet ed Hotels. Më poshtë një hartë të akomodimit të erës zonës.

Kontrolloni faqen HOTEL DO Studios .

Për të operuar këtu do të mësojnë të ndryshme Masters e qift surfing në Lefkada. Zakonisht ju mësoni shpejt: pas një grimë e teorisë, një praktikë pak me qift në breg dhe menjëherë pasi të jeni gati të futeni në det dhe të tërhiqeni erë. Vini re se mësuesit kanë qift për të mësuar, kështu që ju do të duhet për të blerë e tyre qift në mënyrë që të mësojnë.

Për ata që duan të qëndrojnë afër njollat ​​e erës Këtu do të gjeni një përzgjedhje të Villa apartamente dhe studio të tilla si Rekomanduara këto Studios Për ata që preferojnë të qëndrojnë larg nga era për të parë se kosto më të ulëta Vendbanimi një Ligia një 4-5 km, rreth 10 minuta nga Agios Iannis me pishinë kopsht i madh dhe i gjerë. ose Qyteti studiot Lekfada Lefkada për të shijuar jetën e natës dhe të jetë shumë afër vend.

KITE BEACH Booking.com

Wind Parashikimi për Lefkas

Warning Kite Surfers! www.MadeInLefkas.com është faqja e juaj! Këtu ju mund të librit nef banesë.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spamit. Mëso se si komentin tuaj të dhënave është i përpunuar.